Plazmoliftingas: kas tai yra, kontraindikacijos

plazminis odos atjauninimas

Apdorojant kraują centrifugavimo būdu gaunama plazma, kurią kosmetologė suleidžia į problemines odos vietas. Dėl to iš naujo paleidžiamas medžiagų apykaitos mechanizmas, padidėja kolageno ir elastino gamyba, gaminami fibroblastai. Atsiranda naujų kamieninių ląstelių ir padidėja hialurono rūgšties gamyba.

Plazmoliftingas veikia giliai, todėl pacientai pastebi, kad oda po procedūros pastebimai transformuojasi. Jis tampa lygus, pagerėja išvaizda, grįžta elastingumas. Sustangrinamas veido ovalas, sumažėja gilios raukšlės, išnyksta smulkios raukšlelės.

kaip veikia plazminis liftingas

Plazmos naudojimas neapsiriboja kosmetologija. Metodas plačiai taikomas gydant plaukų slinkimą, gydytojas atlieka injekcijas į galvos odą. Be to, specialistai plazmą naudoja kelio sąnario ureaplazmai ir artrozei gydyti.

Kaip ruošiamas kraujas?

Slaugytoja paima kraują iš venos. Jis dedamas į centrifugą ir pagreitinamas, kur apdorojamas 15 minučių. Dėl to kraujas yra padalintas į šiuos sluoksnius:

Gydytojas kliento veidą tepa antiseptiku. Tada jis paima kraują iš vidurinio sluoksnio į sterilų švirkštą ir atlieka daugybę injekcijų į problemines vietas. Pirmą pusvalandį ant veido matosi nedideli taškeliai nuo injekcijų, vėliau jie išnyksta. Po savaitės pacientai pastebi smulkių linijų ir raukšlių sumažėjimą.

Kam tinka plazminis liftingas?

Procedūra patiks toms klientėms, kurios vengia mechaninio ir cheminio pilingo. Tai saugu, nes kosmetologė į problemines vietas suleidžia paties paciento kraujo. Organizmas jo neatmeta ir nėra šalutinio poveikio. Plazma naudinga, nes joje yra hormonų, vitaminų ir fermentų.

Kosmetologai mano, kad plazmos terapija turėtų būti atliekama tiems klientams, kurie turi šias odos problemas:

Metodas ypač efektyvus derinant su kitomis kosmetinėmis procedūromis, pavyzdžiui, mezoterapija ar biorevitalizacija. Procedūra atliekama kartą per metus. Jei reikia, tai galima daryti ir dažniau, pavyzdžiui, du kartus per metus. Jaunimas galės atlikti vieną ar du užsiėmimus, o vyresniame amžiuje procedūrų skaičius gali būti padidintas iki aštuonių.

Plazminio liftingo ypatybės

Kad plazminio liftingo poveikis išliktų kuo ilgiau, oda turi būti tinkamai prižiūrima. Jis turi būti kruopščiai nuvalytas naudojant neutralaus pH produktus, drėkinamas ir maitinamas. Po kurio laiko injekcijas galima kartoti.

Procedūros ypatybės

Plazmoliftingas atliekamas klinikoje, jis neatliekamas namuose. Pradiniame etape kraujas paimamas iš paciento venos, vėliau apdorojamas laboratorijoje ir dedamas į aparatą. Centrifugavimo proceso metu išsiskiria plazma, kurioje yra daug trombocitų.

Klientei grįžus į vizitą pas kosmetologą, gydytojas atlieka injekcijas. Procedūra praktiškai neskausminga, nes specialistas naudoja labai ploną adatą. Sesija trunka apie 30 minučių. Klientas turi būti pasiruošęs, kad injekcijų vietose gali atsirasti nedidelis patinimas. Tai įvyks per tris dienas. Injekcijos vietos kasdien apdorojamos specialiu kremu. Po savaitės adatos žymių nebesimato.

Poveikis po gydymo bus pastebimas po kelių savaičių, o ilgalaikis pagerėjimas pasireikš po injekcijų kurso. Pirmuosius teigiamus pokyčius pacientas pastebės po 4 seansų. Veidas taps jaunesnis, oda stangrės.

Plazma švirkščiama po oda kartą per 3 savaites, apsilankymų pas gydytoją skaičius priklauso nuo paciento odos būklės. Per pertraukas tarp seansų prasideda epidermio atkūrimo procesas. Ji tampa elastingesnė, išnyksta maišeliai po akimis, mažėja suglebusi oda. Ant skruostų atsiranda skaistalų, veido oda tampa gaivi.

Jauniems žmonėms teigiami pokyčiai bus matomi jau po pirmos procedūros, o ilgalaikis poveikis pasireikš per kelias dienas po seanso pabaigos. Norint įtvirtinti rezultatus, reikia atlikti nuo 2 iki 5 procedūrų.

Plazminio liftingo poveikis trunka apie dvejus metus, tačiau viskas priklauso nuo individualių organizmo savybių. Tarp metodo privalumų yra trumpas reabilitacijos laikotarpis ir visiškas hormonų poveikio nebuvimas.

Kontraindikacijos

Kaip ir visos veiksmingos procedūros, plazminis liftingas turi kontraindikacijų. Injekcijos draudžiamos, kai:

Plazmos technologijos kosmetologijoje ir dermatologijoje: naujos panaudojimo galimybės ir perspektyvos

Plazminių technologijų naudojimas yra gana nauja kryptis kosmetologijoje ir dar nėra iki galo aiški. Pirmieji prietaisai buvo sukurti kaip alternatyva atjauninimui lazeriu, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad plazmos panaudojimo galimybės kur kas platesnės.

Plazma: kas tai?

Norėdami suprasti plazmos technologijos naudojimo naudą, pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra plazma. Plazma yra dujos, kurios, skirtingai nuo mums įprastų stabilių dujų, susideda ne tik iš neutralių molekulių, bet ir įkrautų dalelių – laisvųjų elektronų bei teigiamų ir neigiamų jonų (o kai kuriais atvejais susideda tik iš šių įkrautų dalelių).

Nepaisant to, kad plazmoje yra skirtingų ženklų dalelių, teigiamų ir neigiamų krūvininkų skaičius tūrio vienete yra beveik vienodas - tai yra, bendras plazmos krūvis yra lygus nuliui. Ši savybė, išskirianti plazmą iš kitų sistemų, kuriose yra įkrautų dalelių (pavyzdžiui, elektronų ar jonų pluoštų), vadinamakvazineutralumas. Tuo pačiu metu plazma išlaiko pagrindinę savybę, išskiriančią ją nuo stabilių dujų – gebėjimą sąveikauti su išoriniu elektromagnetiniu lauku ir pravesti elektros srovę.

Dujos virsta plazmine būsena, kai į jas perduodamas didelis energijos kiekis, kuris gali „atplėšti" elektronus nuo atomų. Taigi plazma vadinama ketvirtąja (po kietos, skystos ir dujinės) medžiagos agregacijos būsena.

plazmos agregacijos būsena
  1. Fizikinės medžiagos būsenos
  2. Padidėjusi energija
  3. Kieta medžiaga. Kietoje būsenoje medžiaga išlaiko savo formą ir tūrį – ją sudarančios molekulės yra sujungtos viena su kita stipriais ryšiais ir išsidėsčiusios griežtai tvarkingai. Žemoje temperatūroje visos medžiagos užšąla ir virsta kietomis medžiagomis
  4. Skystis. Skystoje būsenoje medžiaga išlaiko tūrį, bet neišlaiko formos – tarp molekulių yra pakankamai stipri trauka, kad jos būtų arti viena kitos, bet nepakankamai stiprus, kad išlaikytų pastovią struktūrą.
  5. Dujos. Dujų molekulės sąveikauja silpnai ir chaotiškai juda, dėl to dujos užpildo visą turimą tūrį.
  6. Plazma. Tai iš dalies arba visiškai jonizuotos dujos. Sąveikauja su kitomis įkrautomis dalelėmis ir elektromagnetiniu lauku.

Tam reikalinga energija priklauso nuo konkrečios medžiagos, būtent nuo jos atomų išorinių elektronų sluoksnių sandaros: kuo lengviau atomas atsisako elektrono, tuo mažiau energijos reikia skirti jam pašalinti. Natūraliomis sąlygomis tokios energijos šaltinis pirmiausia yra šildymas, tačiau plazmą galima gauti ir kitais būdais.

Biomedicininis plazmos poveikis

Specifinis poveikis tiksliniams audiniams priklausys nuo naudojamos plazmos tipo, jos dozės, srauto greičio, slėgio, ekspozicijos laiko (parametrų, kuriuos gali paveikti prietaiso modifikavimas) ir paties audinio savybių.

Tačiau reikia pasakyti, kad pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio sulaukia šaltos žemos temperatūros plazmos (35–40 o C) technologija, leidžianti pasiekti gydomąjį poveikį nepažeidžiant gyvų audinių.

Be to, buvo nustatyta, kad gydant žaizdas šalta, žemos temperatūros plazma, pagreitėja jų gijimas. Neseniai žurnale paskelbtas darbas parodė, kad tokia plazma stimuliuoja keratinocitų proliferaciją ir diferenciaciją, aktyvuodama β-katenino signalizacijos kelią ir slopindama E-kadheriną, kuris yra atsakingas už kontaktinį ląstelių augimo slopinimą. Pelėms, kurių žaizdos buvo gydomos žemos temperatūros plazma, po 15 dienų buvo beveik pilnas epidermio ir raumenų audinio atstatymas, taip pat didelis kolageno skaidulų tankis, o žaizdose, kurios gyja natūraliai, šie procesai buvo daug lėtesni.

lėtas žaizdų gijimas

Žaizda kairėje užgijo natūraliai, dešinėje esanti žaizda buvo gydoma šalta žemos temperatūros plazma 3 kartus per dieną po 5 minutes 2 savaites.

Naujausi tyrimai taip pat parodė, kad šalta plazma laikinai sumažina raginio sluoksnio barjerinę funkciją ir padidina odos pralaidumą vaistams ir kosmetikai. Daroma prielaida, kad taip yra dėl lipidų dvigubų sluoksnių restruktūrizavimo, veikiant plazmai, ir laikinų kanalų, palengvinančių įvairių medžiagų praėjimą, susidarymą.

  1. Raginis sluoksnis
  2. Tarpląsteliniai lipidai
  3. Hidrofilinė grupė
  4. Hidrofobinė grupė
  5. Prieš gydymą plazma
  6. Po plazmos poveikio
  7. Grįžti į pradinę būseną

Taip pat įrodyta, kad impulsiniai elektriniai laukai, susidarantys, kai plazma liečiasi su oda, gali pakeisti ląstelių membranų elektrinį krūvį ir suformuoti poras, pro kurias į ląstelę gali patekti įvairios aktyvios medžiagos. Šis reiškinys žinomas kaip elektroporacija.

Be to, plazma veikia kraujo krešėjimą, imuninę sistemą ir vėžinių ląstelių dauginimąsi bei apoptozę [10].

Plazminiai metodai kosmetologijoje

Plazmos technologijų eros pradžia kosmetologijoje siejama su terminiu plazmos poveikiu. Taigi plazmos atjauninimo metodai yra pagrįsti kontroliuojamu terminiu audinių pažeidimu, siekiant pradėti regeneracinius procesus ir audinių „atnaujinimą". Šis principas yra pagrindinis iš kitų aparatūros atjauninimo būdų, tačiau plazmos naudojimas turi savo ypatybių.

Plazminė odos regeneracija

Plazminio atjauninimo pradininkė yra plazminio odos regeneravimo technologija, pasirodžiusi 2006 m. Kaip plazmą formuojančias dujas buvo pasiūlyta naudoti azotą – inertines dujas, galinčias išstumti nuo odos paviršiaus oksidacijai ir degimui būtiną deguonį. odai ir taip sumažinama nudegimų bei randų susidarymo rizika.

Veikiant itin aukšto dažnio elektros srovei prietaiso rankenoje, jonizuojasi azoto molekulės ir susidaro plazma, kuri nekontaktiniu būdu milisekundžių impulsų pavidalu patenka į odą (tai ne kontaktinis gydymo metodas leidžia odai greitai atvėsti ir pašalina įrenginio dalių nudegimo riziką). Tai yra, iš esmės plazma yra elektros energijos „nešėja".

Kai plazma patenka į odą, jos energija greitai pasiskirsto visame paviršiuje ir šildo odą – pirmiausia epidermį, o paskui (priklausomai nuo naudojamo energijos lygio) dermą, suformuodama paviršinę negrįžtamo terminio pažeidimo zoną ir gilesnė šiluminės modifikacijos zona.

plazminis liftingas kosmetologijoje
  1. Pulso energija
  2. Šiluminės modifikacijos zona (raudona)
  3. Šiluminės žalos zona (rožinė)

Šiluminio efekto gylis ir plotas priklauso nuo energijos nustatymo ir antgalio dėmės dydžio, kurį galima padidinti arba sumažinti pajudinant galiuką arčiau ar toliau nuo odos paviršiaus. Taigi mažos energijos impulsai (apie 1 J) veikia tik epidermį, o didelės energijos (3–4 J) šildo dermą (gylis siekia 500–600 µm).

Svarbu, kad skirtingai nei lazeriams, plazmai nereikia chromoforų buvimo odoje, todėl audiniai įkaista tolygiai, be „sprogios" audinių išgaravimo. Seno pažeisto epidermio sluoksnis tarnauja kaip „biologinis apsauginis tvarstis" apatinėms ląstelėms ir išlieka tol, kol susidaro naujas, o vėliau palaipsniui nusilupa. Be to, tai leidžia gydyti bet kokio fototipo odą ir sumažina šalutinio poveikio, pvz. , randų, infekcijų ir depigmentacijos, riziką. Net ir naudojant daug energijos reikalaujantį gydymą, neoepitelizacija įvyksta greitai ir paprastai baigiasi per 5–7 dienas po procedūros.

Odos sluoksnyje vykstantys procesai užtrunka ilgiau. Iš karto po apdorojimo pastebimas kolageno skaidulų susitraukimas (tose vietose, kur kaitinimo temperatūra viršijo 60 o C) ir reakcijos į šilumos šoką, tada laipsniškas pažeistų struktūrų ardymas ir neokolagenezės bei neoelastogenezės suaktyvėjimas. Odos remodeliavimosi procesai tęsiasi mažiausiai 3 mėnesius po gydymo.

Plazmos pakėlimas prieš ir po
  1. Prieš
  2. Po to
  3. 4 diena

Frakcinės mikroplazmos RF technologija

Kitas ypatingų plazmos savybių panaudojimo anti-senėjimo procedūroms variantas – frakcinės mikroplazmos RF technologija, kuri pasirodė 2010 m.

Ant specialių manipuliatoriaus antgalių (judančių ritinėlių arba plokščių stacionarių priedų pavidalu) yra daug adatinių elektrodų (spyglių). Priartėjus prie kelių mikrometrų iki odos paviršiaus, galinga elektros radijo dažnio iškrova, einanti per elektrodus, sukuria plazmos blyksnius (didelio tankio mikroplazmos išlydžius).

Šie blyksniai „pramuša" epidermį ir viršutinius dermos sluoksnius, sudarydami mikrokanalus, apsuptus terminio pažeidimo zonos. Toliau sukant volą (arba spaudžiant stacionariu antgaliu), spuogeliai įspaudžiami į šias abliacijos vietas, darant jas papildomą mechaninį poveikį.

Pažeidimų gylį ir dydį taip pat lems impulsų energija ir trukmė (pagal paršelių odos tyrimus, abliacijos šuliniai gali siekti 50–200 µm gylio ir 80–200 µm skersmens, koaguliacija zona aplink juos gali išsiplėsti dar 100–200 µm). Epitelizacija baigiasi per 3–4 dienas, odos remodeliacijos procesai trunka iki 6 mėnesių.

Frakcinė mikroplazminė RF procedūra rekomenduojama koreguoti su amžiumi susijusius pokyčius (raukšles, suglebusią odą ir kt. ), taip pat suvienodinti odos tonusą ir sumažinti randus. Be to, procedūrų greitis (vidutiniškai 10 minučių 5 kartus per veidą) leidžia voleliais apdoroti didelius odos plotus, pavyzdžiui, pilvą.

kas yra plazmos terapija

Plazmos terapija, arba PRP terapija – tai inovatyvus sprendimas grožiui ir jaunystei. Mokslininkai sugalvojo metodą, kuris naudoja paties paciento kraujo plazmą, kad pagerintų odos išvaizdą ir sveikatą. Taigi, ją galima laikyti viena natūraliausių estetinės medicinos technologijų.

PRP terapijos esmė: plazmos veikimo mechanizmas

Plazmos terapijos esmė

Plazmos terapija – kas tai per procedūra? Idėja tokia, kad paciento kraujas pirmiausia paimamas iš venos, tada dedamas į centrifugą – ten plazma atskiriama nuo raudonųjų kraujo kūnelių ir leukocitų. Tada jis suleidžiamas į sritis, kurias reikia kaip nors atjauninti ar tobulinti. Tokių injekcijų dėka skatinamas nuosavų fibroblastų (jungiamojo audinio ląstelių), atsakingų už kolageno ir elastino gamybą, darbas.

Kodėl tai taip veiksminga? Faktas yra tas, kad kraujo plazmoje yra ne tik vitaminų ir baltymų, bet ir didelė trombocitų koncentracija, kuri aktyvina medžiagų apykaitos procesus organizme.

Pasirodo, PRP terapija turi dvigubą efektą: paties paciento resursų dėka pagreitėja ląstelių atsinaujinimo procesas, o mikroadatos taip pat skatina audinių regeneraciją.

Be to, kartais į plazmą pridedama hialurono rūgšties – su organizmu susijusios medžiagos. Tai leidžia dar kruopščiau drėkinti odą.

Dėl gydomųjų plazmos savybių ji yra universali priemonė kovojant už gaivią ir žydinčią išvaizdą. Jo veikimo principas iš tikrųjų yra savęs atjauninimas iš vidaus.

Iš tokios procedūros galima tikėtis šių efektų:

  • Pagerėjusi veido spalva;
  • Padidės odos elastingumas ir drėkinimas;
  • Pigmentinės dėmės išnyks arba taps mažiau pastebimos;
  • Veido ovalas bus patemptas;
  • Riebalinių liaukų veikla normalizuojasi;
  • Randai, randai ir po spuogų taps mažiau pastebimi.
  • Plazmos terapija taip pat pagreitina odos atsinaujinimą po įvairių pilingų ir dažniausiai derinama su kitomis kosmetinėmis procedūromis.

PRP terapijos indikacijos ir kontraindikacijos

plazmos terapijos indikacijos ir kontraindikacijos

Kas yra plazmos terapija kosmetologijoje? Pažvelkime atidžiau į įvairias jo galimybes.

Indikacijos dėlplazmos terapija:

  • Išraiška ir amžiaus raukšlės;
  • Pigmentacija po per didelio įdegio;
  • Sausa ir jautri oda;
  • Padidėjusi riebi oda;
  • Veido ovalo „nulinkimas";
  • Laisva oda ant kūno.

PRP terapija naudojama ne tik veido atjauninimui, bet ir įvairių kūno vietų korekcijai – pavyzdžiui, pilvo, krūtų, klubų ir sėdmenų stangrinimo efektui. Be to, savo kraujo plazma naudojama intymiam plazmos atjauninimui, nes ji išsprendžia estetines problemas ir pašalina per didelį šios subtilios vietos sausumą.

Kontraindikacijos plazmos terapijai:

  • Lėtinių ligų paūmėjimas;
  • Uždegiminiai procesai injekcijos vietoje;
  • Plazmos terapija – rimta medicininė procedūra, kurią gali atlikti tik specialų išsilavinimą turintis gydytojas. Todėl svarbu atidžiai pasirinkti specialistą.

Pasiruošimas procedūrai

Svarbu į PRP terapijos seansą žiūrėti su visa atsakomybe. Maždaug prieš savaitę kreipkitės į gydytoją, kuris paskirs reikiamus tyrimus, kad pašalintų kontraindikacijas ir išvengtų galimų komplikacijų.

Ką reikia padaryti prieš procedūrą?

  • Atlikti bendruosius ir biocheminius kraujo tyrimus;
  • išsitirti dėl ŽIV ir hepatito;
  • Savaitę prieš plazmos terapiją venkite lupimo;
  • 7 dienas negerti alkoholio ir rūkyti;
  • Nustokite vartoti vaistus per savaitę;
  • Nepersivalgykite prieš seansą – geriau užkąsti likus kelioms valandoms iki jo.

Procedūros saugumas ir tai, kaip pacientas bus patenkintas galutiniu rezultatu, priklauso nuo šių rekomendacijų laikymosi.

Plazmos terapijos technika

Vienas plazmos terapijos seansas trunka maždaug tiek pat, kiek ir kitos injekcinės grožio procedūros. Jį sudaro keli etapai:

  • Paciento veidas nuvalomas nuo kosmetikos ir kitų teršalų.
  • Siekiant sumažinti skausmą, korekcijos zonose tepamas anestezinis kremas.
  • Iš paciento venos paimamas kraujas ir mėgintuvėlis nedelsiant dedamas į centrifugą.
  • Po 10-15 minučių centrifugavimo plazma atskiriama nuo likusios kraujo masės.
  • Naudojant plonas, mažai traumuojančias adatas, plazma suleidžiama po paciento oda.
  • Galutinį rezultatą galima įvertinti vidutiniškai po dviejų savaičių, kai oda visiškai atsigaus.

Kiek jis bus pastebimas, priklauso nuo paciento amžiaus ir odos būklės. Pavyzdžiui, merginos, sulaukusios 30 metų, beveik neabejotinai matys reikšmingą skirtumą, tačiau sulaukusios 60 metų neturėtumėte tikėtis stulbinančio efekto, nors odos kokybė ir jos turgoras bet kokiu atveju padidės.

Reabilitacijos laikotarpis

Norint visapusiškai mėgautis plazmos terapijos efektu, svarbu bent kelias dienas po seanso laikytis paprastų rekomendacijų.

  • Venkite dekoratyvinės kosmetikos, nes bereikalingas veido manipuliavimas gali sukelti uždegiminius procesus;
  • Nelieskite, netrinkite ir nebraižykite korekcijos vietų;
  • Nuvalykite odą švelniais produktais be abrazyvinių dalelių ar alkoholio;
  • Naudokite kremą nuo saulės su dideliu apsaugos faktoriumi ir venkite tiesioginių saulės spindulių;
  • Kelias dienas negerkite alkoholio ir nevartokite vaistų, kad netrukdytumėte sveikimo procesams;
  • 2 savaites nesilankykite saunoje, soliariume ir baseine.

Alternatyvios procedūros

Kai kurie pacientai nuo PRP terapijos tikisi radikalaus atjauninimo, o jei rezultatai neatrodo pakankamai ryškūs, gali kreiptis į alternatyvius metodus.

Mezoterapija. Tai sveikų vitaminų kokteilių įvedimas po oda arba į galvos odą. Veido mezoterapija yra populiari dėl mažo skausmo lygio.

Kontūrinis plastikas. Išvaizdos korekcija užpildais yra viena madingiausių procedūrų. Veido kontūravimas suteikia greitų rezultatų.

Botulino terapija. Botulino toksino injekcijos greitai išlygina raukšles, tačiau po kelių mėnesių jos „grįžta".

Aparatinės įrangos metodai. Šiandien populiarūs neinvaziniai grožio atkūrimo būdai – pavyzdžiui, naudojant lazerį. Svarbiausia pasirinkti saugiausią.

Sriegio pakėlimas. Atjauninimas siūlais efektyvumu gali konkuruoti su plastine chirurgija. O jei rinksitės kokybiškas medžiagas, tai bus ir fiziologiška, nes dauguma šiuolaikinių siūlų yra sugeriantys.

Išvada

Susidomėjimas plazminėmis technologijomis auga – tai patvirtina per pastaruosius metus rinkoje pasirodęs didžiulis prietaisų skaičius. Plazmos atjauninimas suteikia švelnesnį poveikį nei abliaciniai lazeriai, tačiau jį lydi mažiau šalutinių poveikių ir jis tampa labiau kontroliuojamas. Papildomas privalumas yra galimybė naudoti plazmą tamsių odos fototipų gydymui.

Be to, atsirado kosmetiniai prietaisai, generuojantys šaltą žemos temperatūros plazmą, o tai ženkliai praplečia plazminių technologijų panaudojimo perspektyvas ir rodo jų populiarumo didėjimą ateityje.